Velký švýcarský salašnický pes

O nás

Arnyka jsme si přivezli domů v srpnu roku 2015 z chovatelské stanice Quittein Star od chovatelky velkých švýcarských salašnických psů Lenky Votavové. Stal se členem naší rodiny a hned jsme si Arnyho pro jeho živou a milou povahu zamilovali.

Bydlíme v rodinném domku s velkým pozemkem, kde má Arny každý den dostatek pohybu a i přes to s ním chodíme ještě každý den na procházky.

Absolvovali jsme několik lekcí poslušnosti a v roce 2016 jsme se začali věnovat výstavám. Výstavy Arnyka evidentně baví mnohem více než poslušnost. Prostředí výstav ho zajímá, do výstavního „kruhu“ se těší, a proto v nich i nadále plánujeme pokračovat. Arny již splnil podmínky po udělení Českého šampiona a stal se jím ve věku 24 měsíců. Aktuálně je čekatelem několika dalších šampionů a plánujeme reprezentovat toto plemeno naším psem i na zahraničních výstavách, kam se chystáme v roce 2018.

Na konci září roku 2017 jsme se účastnili s Arnykem bonitace v Mladé Boleslavi klubu švýcarských salašnických psů (www.kssp.cz). Bonitací jsme úspěšně prošli s krásným výsledkem. Aktuálně tedy nabízíme Arnyka ke krytí chovných fen a rádi bychom obohatili chov o geny takto milého, zdravého a krásného jedince plemene velký švýcarský salašnický pes.

arny